Wakacje na Krecie we dwoje – co warto zobaczyć?

wycieczka romantyczna

Kreta to jedna z najpiękniejszych greckich wysp. Oferuje ona mnóstwo atrakcji, co oznacza, że każdy znajdzie na niej coś dla siebie. Czyni to z niej idealne miejsce na wyjazd we dwoje. Cuda przyrody, starożytne zabytki oraz klimatyczne miasteczka. To wszystko znajdziecie na tej pięknej wyspie. Co warto zobaczyć podczas podróży na Kretę? Oto kilka podpowiedzi!

Wąwóz Samaria

Choć Kreta nie wydaje się dużą wyspą, to kryje ona w sobie prawdziwe bogactwa natury. Jednym z nich jest bez wątpienia Wąwóz Samaria, który uchodzi za najdłuższy suchy wąwóz w Europie. Jest on położony w południowo-zachodniej części wyspy i liczy aż 18 km długości. Obszar ten jest chroniony w ramach Parku Narodowego Samarii. Żyje w nim kilka ciekawych gatunków zwierząt, w tym dzika koza kreteńska.

Dla fanów pieszych wycieczek znakomitą informacją jest fakt, że dnem wąwozu biegnie szlak turystyczny. Zaczyna się on na wysokości ponad 1200 m n.p.m., jednak potem schodzi na dno wąwozu położone 600 m n.p.m. Szlak cały czas prowadzi skrajem koryta rzeki Taras. Chcecie wspólnie zobaczyć ten cud natury? Odwiedźcie stronę https://www.traveligo.pl/ i sprawdźcie dostępne noclegi na Krecie!

Pałac w Knossos

Podziwianie reliktów starożytności to obowiązkowy punkt wycieczki, kiedy planuje się wakacje w Grecji. Jednym z najważniejszych miejsc na starożytnej mapie Krety jest z całą pewnością Pałac w Knossos. Znajduje się on w niewielkiej miejscowości Knossos, położonej zaledwie 6 km od Heraklionu. Znajdziemy tam ruiny zabudowań pałacowych pochodzące z okresu rozwoju cywilizacji minojskiej.

Ciekawostką może być fakt, że wspomniane ruiny zostały odkryte dopiero pod koniec XIX wieku. Pałac był niezwykle rozległą budowlą. Posiadał on aż cztery bramy wjazdowe, ulokowane na każdym boku budowli, a wewnątrz znajdowało się ponad tysiąc pomieszczeń! Pałac w Knossos odnajdziemy nawet w greckiej mitologii. To właśnie tam miał znajdować się labirynt zaprojektowany przez Dedala.

Zobacz także: https://easyweb.pl/zakynthos-dlaczego-jest-tak-chetnie-odwiedzany/

Heraklion

Planując wakacje na Krecie, nie można darować sobie odwiedzenia klimatycznych, miejscowych miasteczek. Miejscem, które warto zobaczyć, jest m.in. Heraklion, czyli stolica wyspy. To właśnie tam większość turystów rozpoczyna swoją kreteńską przygodę. Co ciekawe, miasto to nie ma swoich korzeni w starożytności. Zostało ono założone w 824 roku przez Saracenów, jednak swój układ architektoniczny zawdzięcza Wenecjanom, którzy przybyli tam kilka wieków później.

Miejscowość oferuje turystom mnóstwo atrakcji. Na uwagę zasługuje m.in. bastion Martinengo, w którym znajduje się grób greckiego pisarza Nikosa Kazantzakisa, autora słynnej powieści „Grek Zorba”. Oprócz tego warto odwiedzić znajdującą się w porcie średniowieczną fortecę wenecką Rocca al Mare. W mieście znajduje się także klimatyczna Fontanna Morosini. Fanów historii powinno zainteresować zaś Muzeum Archeologiczne.

One thought on “Wakacje na Krecie we dwoje – co warto zobaczyć?

Dodaj komentarz