Windykacja wygodna i bezpieczna

Windykacja wygodna i bezpieczna

Kaczmarski Inkasso, lider rynku windykacji na zlecenie, wspólnie z inFaktem, dostawcą rozwiązań ułatwiających prowadzenie firmy, łączą siły, aby ułatwić przedsiębiorcom zlecanie windykacji. Po raz pierwszy ponad pół miliona przedsiębiorców otrzyma możliwość, aby jednym kliknięciem zlecić odzyskanie zaległych płatności od kontrahentów, a przebieg procesu windykacji śledzić w aplikacji.

Dzięki integracji systemu Kaczmarski Inkasso i inFakt firmy korzystające z platformy inFakt jednym kliknięciem przekazują zlecenie do windykacji. Następnie na bieżąco kontrolują, na jakim etapie znajdują się działania prowadzone przez Kaczmarski Inkasso. Co ważne, prowizja płatna jest tylko za skuteczną windykację, czyli kiedy pieniądze zostaną odzyskane.

– Nieustannie poszukujemy nowoczesnych kanałów sprzedaży dla usług naszych spółek, a platforma stworzona przez inFakt jest naturalnym miejscem, gdzie możemy wspierać przedsiębiorców w ich działalności, zapewniając obsługę wierzytelności. To dla nich wartość dodana, bo mają tu „dwa w jednym”. W przypadku braku płatności od kontrahenta nie muszą więc szukać na własną rękę firmy, która odzyska dla nich pieniądze z faktur. Brak zapłaty za towary i usługi prowadzi do tworzenia się zatorów płatniczych, które blokują przepływ pieniędzy w gospodarce. Dlatego tak ważna jest szybka reakcja, jaką umożliwia zlecenie windykacji online – mówi Martin Kaczmarski, prezes Zarządu Kaczmarski Group, w ramach którego działa Kaczmarski Inkasso.

Wieloletnie doświadczenie Kaczmarski Inkasso i współpraca ze wszystkimi sektorami gospodarki pozwoliły na wypracowanie różnorodnych modeli prowadzenia postępowań, dostosowanych do poszczególnych grup klientów. Mocną stroną firmy jest ścisła współpraca z Krajowym Rejestrem Długów Biurem Informacji Gospodarczej, gdzie może upubliczniać dane dłużników, a także publikacja długu na giełdzie wierzytelności oraz pozycjonowanie oferty jego sprzedaży w wyszukiwarce Google. Rozwiązania Kaczmarski Inkasso od początku marca są dostępne dla wszystkich użytkowników inFaktu. Dotychczas mieli oni dostęp do wygodnego wystawiania faktur, rozliczania kosztów poprzez skanowanie telefonem czy współpracy z księgowymi z całej Polski.

Połączenie tych dwóch firm daje realną szansę na obniżenie bariery zlecania windykacji na rynku polskim.

– inFakt powstał po to, aby ułatwiać przedsiębiorcom prowadzenie firmy. Nasi użytkownicy wystawili blisko 28,5 miliona faktur sprzedażowych i przesłali do księgowania prawie 6 milionów faktur kosztowych. Z poziomu aplikacji mogą opłacać podatki, ZUS, mają wgląd w historię całej sprzedaży i księgowości, dostęp do finansowania zaległości. Nie ma w Polsce lepszego miejsca i kontekstu, w którym windykacja byłaby bardziej właściwa. Dzięki naszej integracji przedsiębiorcy będą mieli do dyspozycji jeszcze więcej narzędzi służących ochronie płynności finansowej – mówi Wiktor Sarota, prezes inFakt sp. z o.o.

Firmy zainteresowane usługą mogą także odzyskać od dłużnika prowizję, jaką zapłaciły za skuteczną windykację. Pozwala na to Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych.

W tym przypadku Kaczmarski Inkasso bezpłatnie może wyegzekwować ten koszt.

– Wiemy, jak dotkliwy może być brak zapłaty dla firm różnej wielkości. Dla mikroprzedsiębiorcy jedna nieopłacona faktura od dużego klienta często oznacza koniec działalności. Większe firmy też mają swoje problemy, bo wystarczy, że kilku stałych sprawdzonych klientów nagle przestaje płacić i katastrofa finansowa gotowa. W sytuacji, kiedy liczy się każda złotówka, duże znaczenie ma to, że przekazując należności do windykacji za pośrednictwem inFaktu firmy nie ponoszą z góry żadnych opłat – zaznacza Jakub Kostecki, prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso.

Stawki prowizyjne za obsługę windykacyjną są bardzo niskie, a więc nie są obciążeniem dla wierzycieli. Warto zatem, aby przedsiębiorcy nie zwlekali z decyzją o windykacji, bo im wcześniej ją zlecą, tym większe są szanse na odzyskanie pieniędzy i mniejsze koszty poniosą.

Kaczmarski Group skupia spółki specjalizujące się w dostarczaniu informacji gospodarczej, monitoringu i windykacji należności oraz finansowaniu przedsiębiorstw. Jedną z nich, działającą na rynku od 28 lat, jest Kaczmarski Inkasso, które zajmuje się kompleksową obsługą wierzytelności.

– Windykacja to dopiero początek naszej współpracy z inFaktem. Wkrótce rozszerzymy ją o kolejne usługi, które ułatwiają życie przedsiębiorcom i zabezpieczają ich finanse – zapowiada Martin Kaczmarski.

Według najnowszego badania „Portfel należności polskich przedsiębiorstw” za III kwartał 2019 r., przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów i Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, obecnie firmy czekają na zapłatę faktur przez kontrahentów 3 miesiące i 25 dni. Zwiększyły się koszty, jakie ponoszą one w związku ze skutkami i przeciwdziałaniem opóźnieniom w płatnościach od partnerów. Aktualnie to już 6,3 procent wszystkich kosztów w firmie. Niepłacenie za towary i usługi odciska mocne piętno nie tylko na działalności poszczególnych firm, ale rozlewa się na całe branże. Według danych KRD, obecnie najbardziej zadłużone sektory to budownictwo, transport i handel.

Działalność Kaczmarski Group skupia się na kompleksowym zabezpieczeniu finansów firm w zakresie informacji gospodarczej, monitoringu i windykacji należności oraz finansowania przedsiębiorstw. W ramach grupy działa Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej, firma windykacyjna Kaczmarski Inkasso, program Rzetelna Firma, Kancelaria Prawna Via Lex, spółka faktoringowa NFG i platforma ChronPESEL.pl.

Dodaj komentarz