Wirtualna premiera nowych modeli do biegania – ASICS METARACER oraz METASPRINT

Wirtualna premiera nowych modeli do biegania – ASICS METARACER oraz METASPRINT

ASICS wprowadza na rynek nowe modele butów do biegania na długie dystanse – METARACER oraz bezkolcowe METASPRINT dla elity sprinterów. Podobnie jak wszystkie innowacyjne produkty japońskiej marki, obuwie ma nie tylko wspierać sportowców w uzyskiwaniu jak najlepszych wyników, ale również zapewnić im maksymalną ochronę oraz komfort. Z powodu epidemii koronawirusa, premiera odbyła się w wirtualnej rzeczywistości podczas ASICS Innovations Summit.

Modele zostały zaprezentowane w kolorystyce Sunrise Red (nawiązanie do wschodzącego słońca, elementu flagi Japonii), która jest symbolem nadziei, pasji i poświęcenia sportowców. – Buty zachowują to, co najlepsze w naszej tradycji – pomagają sportowcom osiągać lepsze wyniki, ale jednocześnie zapewniają im bezpieczeństwo. Innowacja stanowi rdzeń naszej działalności od 1949 roku, kiedy to założyciel marki, Kihachiro Onitsuka uznał, że w trakcie i po II wojnie światowej, to właśnie siła sportu, a co za tym idzie – stawianie sobie wyzwań i pokonywanie własnych słabości, mogą mieć znaczący wpływ na poprawę życia dzieci w rozdartej przez wojnę Japonii – powiedział Kenichi Harano, dyrektor generalny ASICS Institute of Sport Science.

Te słowa nawiązują również do obecnej sytuacji, z jaką zmaga się cały świat – epidemii wirusa COVID-19.

Opinie Światowej Organizacji Zdrowia wskazują aktywność fizyczną jako dobry sposób na radzenie sobie ze stresem związanym z globalnymi ograniczeniami w przemieszczaniu się i wymuszonym dystansem społecznym. Właśnie dlatego ASICS zapewnia darmowy dostęp do domowej aplikacji treningowej ASICS Studio wszystkim osobom, które chcą zacząć lub kontynuować uprawianie sportu.

Marka od ponad 70 lat zachęca do podejmowania ruchu chociażby poprzez nieustanne wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań do swoich produktów. Premiera nowych modeli według początkowych planów miała odbyć się podczas ASICS Innovation Summit, jednak ze względu na zmieniające się warunki firma podjęła decyzję o przeniesieniu jej do świata VR. Media, sportowcy i klienci na całym świecie mogli zapoznać się z produktami w wirtualnym laboratorium innowacji należącym do ASICS Institute of Sport Science, w którym naukowcy, inżynierowie oraz projektanci nieustannie pracują nad rozwojem technologii, pomagającej sportowcom w realizacji swoich celów.

Buty będą dostępne w ograniczonych ilościach w wybranych sklepach detalicznych i internetowych oraz specjalistycznych punktach sprzedaży. 17 kwietnia, w Japonii w sprzedaży pojawi się model METARACER, w pozostałych krajach dostępny będzie od 26  czerwca. Sprzedaż METASPRINT również zostanie uruchomiona 17 kwietnia.

ASICS METARACER

METARACER to jak dotąd najbardziej zaawansowane buty ASICS stworzone na długodystansowe biegi. Zostały zaprojektowane tak, aby pomagać sportowcom osiągać jak najlepsze wyniki. Model ten łączy rewolucyjną technologię GUIDESOLE wyposażoną w płytę karbonową, zapewniającą biegaczom większą stabilność. But posiada ulepszony profil, który odciąża mięsień łydki aż o 20%, co skutkuje większą wydajnością energetyczną. Lekka cholewka ENGINEERED MESH utrzymuje świeżość i komfort stóp niezależnie od trudnych warunków atmosferycznych, takich jak wysokie temperatury czy wilgoć. Zawarta w środkowej podeszwie technologia FLYTEFOAM zapewnia zarówno miękki bieg, jak i lepszą reakcję, z kolei materiały zastosowane na podeszwie – ASICS grip i WET GRIP RUBBER SPONGE – poprawiają przyczepność nawet w mokrych warunkach.

Cena: 840,00 PLN

ASICS METASPRINT

Zrewolucjonizowany wygląd buta METASPRINT jest dowodem na to, że dobrą przyczepność można uzyskać także bez kolców. Optymalizacja i poprawa przyczepności oraz zapewnienie większej prędkości z każdym krokiem możliwe jest dzięki innowacyjnej podeszwie zewnętrznej, wykonanej z włókna węglowego o strukturze plastra miodu. METASPRINT jest idealnym wyborem dla elitarnych i walecznych sprinterów. Buty zapewniają dopasowanie dzięki bezszwowej cholewce z siatki STRETCH HL-O, która jest lekka i sprawia wrażenie drugiej skóry. Istotne jest także użycie technologii ASICS DYNAWRAP, która dzięki podporowymi panelom w podeszwie środkowej bezpiecznie blokuje stopę w miejscu dla zwiększenia stabilności.

Cena: 1290,00 PLN

Dodaj komentarz