Z jakiej odległości są widziane kamizelki odblaskowe?

kamizelka odblaskowa

Do wielu w tragicznych w skutkach wypadków nigdy by nie doszło, gdyby nie ograniczona widoczność po zmroku. Pieszy ubrany w ciemną odzież, który porusza się po poboczu oraz rowerzysta jest dla kierowcy pojazdu niewidoczny z dużej odległości. Dodatkowo naszą widoczność ograniczają trudne warunki pogodowe. Sprawdź, z jakiej odległości widziany jest pieszy lub rowerzysta w kamizelce odblaskowej.

Kamizelka odblaskowa chroni zdrowie i życie!

Brak elementów odblaskowych na odzieży pieszych i rowerzystów często prowadzi do poważnych w skutkach wypadków. Części z nich można uniknąć, korzystając ze środków ochrony indywidualnej, które sprawiają, że jesteśmy dobrze widoczni ze znacznie większej odległości nie tylko nocą, ale także podczas trudnych warunków atmosferycznych. Jeżeli założymy kamizelkę odblaskową, to prowadzący samochód kierowca może wcześniej nas zauważyć i zacząć reagować, zanim będzie za późno na efektywne hamowanie. Warto wiedzieć, że samochód nie zatrzymuje się w miejscu, a pieszy lub rowerzysta, który nie ma elementów odblaskowych, widoczny jest z około 20-30 m, co powoduje, że brak jest czasu na odpowiednią reakcję. W przypadku elementów odblaskowych, w które wyposażona jest kamizelka odblaskowa, stajemy się lepiej widoczni z pięciokrotnie większej odległości, co zapewnia kierowcy znacznie więcej czasu na prawidłową reakcję. Najwyższej jakości kamizelki odblaskowe, które zwiększają nasze bezpieczeństwo, dostępne są np. w serwisie kamizelkaodblaskowa.pl.

Kamizelka odblaskowa to niedrogi, jednak bardzo skuteczny sposób na poprawę naszego bezpieczeństwa. Powinniśmy zawsze mieć ją przy sobie, aby w razie potrzeby poprawić swoją widoczność, redukując ryzyko związane z potrąceniem przez samochód.

Bądź widoczny dzięki kamizelce odblaskowej!

Z jakiej odległości są widziane kamizelki odblaskowe? Choć może się wydawać, że kamizelki odblaskowe nie wpływają znacząco na nasze bezpieczeństwo, to jest całkiem inaczej. Sprawiają one, że kierowca może nas dostrzec ze znacznie większej odległości. Pieszy lub rowerzysta w wysokiej jakości kamizelce odblaskowej widoczny jest z ponad 100 m, co pozwala na prawidłową reakcję oraz pomaga uniknąć wypadków. Jeżeli kierowca pojazdu dostrzeże nas z odległości ponad 100 m, to ma nie tylko czas na rozpoczęcie hamowania, ale także sam może uniknąć zagrożenia, bo nagłe wtargnięcie na jezdnię często kończy się tragicznie nie tylko dla pieszych lub rowerzystów, ale także dla prowadzących pojazdy. Nagły skręt w celu uniknięcia zderzenia może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co jest dodatkowym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu. Z kamizelek odblaskowych powinni korzystać nie tylko piesi i rowerzyści, ale także grupy przemieszczające się poza terenem zabudowanym.

Dodaj komentarz