Zabawki drewniane – atrakcyjne i bezpieczne

drewnane zabawki

Od bardzo dawna towarzyszą dzieciom. Bo uczą, wspomagają rozwój, pobudzają wyobraźnię, prowokują do zadawania pytań i szukania odpowiedzi. Które zabawki będą najlepsze dla naszych pociech? Te mądre, bezpieczne, estetyczne i… drewniane. 

Pewnie niejeden z nas wspomina z sentymentem jakąś zabawkę z dzieciństwa. Konik na biegunach, kolejka, domek dla lalek? Sprawdzone drewniane zabawki, na których wychowały się całe pokolenia, bez wątpienia spodobają się też współczesnym dzieciakom.

Wybór jest ogromny. Na co zwrócić uwagę, by dobrze wybrać? Na staranność wykonania, dostosowanie do wieku dziecka, atesty i certyfikaty bezpieczeństwa.

Zabawki drewniane – najciekawsze propozycje

Naszą propozycją są drewniane domki dla lalek i kolejka firmy 4iQ. Wszystkie posiadają certyfikaty bezpieczeństwa CE, EN 71, co oznacza, że zostały wyprodukowane zgodnie z europejskimi normami. Zastosowano w nich nietoksyczną, a więc bezpieczną dla zdrowia farbę.Są przeznaczone dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

Zabawki drewniane – atrakcyjne i bezpieczne - otopr.plDomek Julia o różowym dachu został w całości wykonany z drewna. Ma 123 cm wysokości i 84 cm szerokości. Na trzech poziomach rozlokowano cztery pomieszczenia: kuchnię, łazienkę, salon i sypialnię. Na poszczególne piętra prowadzi dwoje białych schodów – jedne proste, a drugie kręcone.

Do zestawu należy 18 malowanych mebelków. W kuchni na parterze miejsce znajdzie okrągły stół z krzesłami o wysokich oparciach. W łazience dziecko od razu wypatrzy umywalkę i wannę. Pokój dzienny wyposażono w sofę, fotel, stolik, stojącą lampę, a nawet w fortepian z taboretem. W sypialni mała właścicielka willi ustawi łóżko, toaletkę i stolik z lampką nocną. Na tarasie będą dobrze wyglądałykrzesło ogrodowe i roślinka w doniczce. Gustownie, kolorowo, z ciekawym tłem.

Zabawki drewniane – atrakcyjne i bezpieczne - otopr.plDrewniany domek Lena jest nieco mniejszy, ma 90 cm wysokości i 59 cm szerokości. Posiada trzy piętra i pięć niezależnych pomieszczeń. W zestawie znajduje się 16 malowanych mebli.W sypialni na poddaszu są piętrowe łóżko z drabinką, toaletka z lustrem i taboretem, a dodatkowo konik na biegunach. Na wyposażenie salonu składają się sofa, fotel, stolik, lampa stojąca, roślinka w doniczce. Jadalnię umebluje się stołem z krzesłami.

Każdy rodzic wie, że największe wrażenie na małych gospodarzach domku zrobią mebelki z ruchomymi elementami. W kuchni została umieszczona szafka z otwieranymi drzwiczkami i okapem, a w łazience jest kabina prysznicowa z wyjmowanym prysznicem oraz ubikacja z… klapą!

Zabawki drewniane – atrakcyjne i bezpieczne - otopr.pl

Drewniana kolejka Tomek to wymarzona zabawka niejednego chłopca. Znajduje się na specjalnym stole o powierzchni do zabawy 127 x 63 cm, wysokim na 40 cm i wyposażonym w szufladę. Zestaw składa się aż ze 100 różnorodnych elementów.

Mały budowniczy stworzy za ich pomocą infrastrukturę drogową: mosty, tunel, budynki, lądowisko dla helikopterów, przejazd kolejowy, drogi i tory. Do dyspozycji ma również auta osobowe, ciężarówki, pociąg z lokomotywą, statek, koparkę, a nawet śmigłowiec, figurki ludzi, zwierząt, znaki drogowe, roślinność.

Komplet zachęci do zabawy nie tylko młodego człowieka, ale pewnie także tatę, dając im okazję do cudownego spędzenia wspólnie czasu.

 

Dodaj komentarz