Lakierowane buty do ślubu – jakie wybrać?

Lakierowane buty do ślubu - jakie wybrać? - otopr.pl

Eleganckie buty kojarzą Ci się z czasami dzieciństwa? Słynne lakierki wracają do łask. Sprawdź prawdy i mity na temat lakierowanych butów w naszym poradniku.

Buty są jednym z ważniejszych elementów dopełniających strój Pana Młodego. Eleganckie, wygodne, uniwersalne i ponadczasowe – takie właśnie powinno być idealne obuwie. Czy pamiętasz błyszczące buty, które przyciągały wzrok każdego ponad dekadę temu? Teraz influencerzy w swoich stylizacjach przywrócili do łask lakierowane buty. W dalszej części poradnika znajdziesz odpowiedź na pytanie: czy lakierowane buty do ślubu to hit, czy kit? Zaczynamy!

Czytaj także: Lakierki ślubne dla Pana młodego

Jakie lakierki męskie do garnituru?

Lakierowane buty do ślubu - jakie wybrać? - otopr.plLakierki kojarzone są głównie z okresem dzieciństwa – zakończeń szkoły czy Komunii Świętej. Jak łatwo zatem wywnioskować – są one stworzone do noszenia na wyjątkowe okazje. Błyszczące buty wykonane są ze skóry naturalnej, która dzięki specjalnej obróbce została pokryta błyszczącą folią. Buty ze skórą lakierowaną są sztywniejsze od tych tradycyjnych.

Lakierowane buty – hit?

Zdecydowanie tak! Lakierowane buty do garnituru czarnego są najbardziej elegancka opcją (choć mówi się również, że pasują wyłącznie do fraków oraz smokingów). Jednak dzięki swojemu blaskowi mogą one być najlepszą ozdobą Pana Młodego. Sznurowane buty lakierowane będą doskonale trzymać się stopy przez cały dzień i noc podczas zabawy weselnej. Dla Panów, którzy wybrali garnitur granatowy – polecamy lakierki z odcieniem koloru granatowego. Pamiętaj – aby uwidocznić piękno butów muszą być one odpowiednio pielęgnowane, a także nie mogą być zasłonięte zbyt długą nogawką od spodni.

Lakierowane buty – a może kit?

Jedno jest pewne – lakierowane buty mają tyle samo entuzjastów jak i tyle samo przeciwników. Ci drudzy mogą podnosić takie argumenty jak: szybkie niszczenie się butów oraz ich matowienie. Można jednak temu skutecznie zapobiec! Jak?

Jeśli zaczniesz zauważać, że skóra powoli traci swój blask – zacznij natychmiast działać. Oczywiście zalecamy właściwą i systematyczną pielęgnację od momentu kupienia butów. Umyj buty za pomocą delikatnego mydła oraz gąbeczki. Spłucz dokładnie mydliny (nie pod bieżącą wodą), a następnie powycieraj buty suchą szmatką.  Tak jak wspomnieliśmy wcześniej – systematyczne czyszczenie poprawia żywotność obuwia i jego blask. Pielęgnować buty lakierowane to też nie lada sztuka. Skóra jest podatna na zarysowania oraz naturalne zagniecenia. Aby zmniejszyć ich podatność na uszkodzenia – nacieraj buty olejkiem rycynowym lub olejem roślinnym. Jeśli nie lubisz jednego i drugiego – wystarczy cytryna. Przecieraj wilgotną szmatką i pozostaw do wyschnięcia.

Jak widzisz, zdanie o lakierowanych butach jest mocno subiektywne – jedni kochają, inni nienawidzą. Ważne jest, aby obuwie pasowało do Twojej stylizacji i charakteru.

Dodaj komentarz