Zalety cięcia blach laserem

Cięcie CNC laserem

Laserowe cięcie blach praktycznie zrewolucjonizowało temat podejścia do CNC. Dzięki tej właśnie technologii bez żadnego problemu możemy wycinać praktycznie dowolne kształty w różnego typu blachach. To ostatnio bardziej optymalna metoda pracy niż watej jet.

Usługi cnc warszawa to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich tych, którym zależy na szybkiej i precyzyjnej obróbce blach – o różnej wielkości arkusza oraz różnej grubości. Podejmując współpracę z firmą, która dysponuje chociażby laserem światłowodowym możemy mieć pewność, że wykonywane elementy na zamówienie będą spełniały najwyższe standardy dotyczące jakości, funkcjonalności, bezpieczeństwa.

Warto wspomnieć, że cięcie laserem światłowodowym umożliwia cięcie stali czarnej, stali nierdzewnej, a także aluminium. Potencjał takiego rozwiązania jest więc naprawdę bardzo duży.

Szybkość cięcia

Nowoczesny laser światłowodowy pozwala na bardzo szybkie cięcie stali nawet o większej grubości. Jest to metoda zdecydowanie najszybsza i najbardziej ekonomiczna, o wiele bardziej sprawdzona od ciecia tradycyjnymi piłami lub wodą. Jeżeli mamy do wykonania kilkaset elementów w krótkim czasie – laser będzie bezkonkurencyjny.

Zobacz także: https://www.hyperweb.pl/dobra-firma-od-cnc-jak-ja-wybrac/

Precyzja i powtarzalność

To zalety, o których koniecznie trzeba wspomnieć mówiąc o cięciu stali laserem. Wykorzystanie nowoczesnej automatyki sterującej pozwala zaprogramować każdy ruch lasera. Mamy więc wszystko pod kontrolą i nic nie dzieje się bez przyczyny. Operator ma pełną kontrolę nad laserem. Jednocześnie dużą rolę odgrywa tu powtarzalność. Mając do wykonania setki takich samych elementów mamy pewność, że będą trzymały wymiar.

Estetyka cięcia

To właśnie ona odgrywa też bardzo dużą rolę. Laser jest bardzo precyzyjny, ale również dokładny. To oznacza, że wycięte otwory czy formy będą estetyczne i nie będą psuły wizerunku danego elementu. Krawędzie mogą wymagać jedynie bardzo delikatnej obróbki. Ma to ogromne znaczenie, gdy mamy do czynienia z elementami dekoracyjnymi.

Mało odpadów

W dobie, gdy wiele firm optymalizuje koszty bardzo ważną rolę odgrywa oszczędzanie materiału. Cięcie laserem doskonale wpisuje się w ten trend głównie dzięki dokładności. Z określonego akrusza możemy wykorzystać maksymalną ilość materiału, tak więc odrzut jest naprawdę bardzo mały. To wpływa na ograniczenie kosztów, co powoduje zadowolenie klientów.

One thought on “Zalety cięcia blach laserem

Dodaj komentarz