Zarobki najlepszych sportowców w Polsce

sport top

 Zarobki sportowców ogólnie są astronomiczne, a ci z Polski również nie mają się czego wstydzić na tle swoich kolegów z zagranicy. Najlepiej zarabiają oczywiście piłkarze. Ci, którzy grają na zachodzie Europy zgarniają po kilkadziesiąt milionów złotych rocznie.

Przoduje w tym naturalnie Robert Lewandowski, który ze stoma milionami złotych przychodu rocznego dostał się już nawet na listę 100 najbogatszych Polaków według Forbesa. Jego pensja w Bayernie Monachium wynosi w przybliżeniu około 12 milionów Euro. Trzeba jednak doliczyć do tego liczne kampanie reklamowe. Popularny „Lewy” jest twarzą wielu marek, a pieniądze z takich kontraktów podwajają jego zarobki. Najlepsi piłkarze świata inkasują ogromne kwoty za reklamy i choć może marketingowa wartość Lewandowskiego nie jest tak wielka, jak choćby Cristiano Ronaldo, to i tak każda firma chciałaby, żeby polski napastnik ją reklamował.

Najlepiej zarabiają piłkarze, ale są wyjątki

Jeśli mowa o najlepiej zarabiających sportowcach 2018 roku, to wśród piłkarzy jest też kilka rodzynków uprawiających inne dyscypliny. Na drugim miejscu znalazł się Marcin Gortat, który grając w NBA zarobił blisko 50 milionów. W tym sezonie póki co nie znalazł jednak nowego zatrudnienia, więc będzie mu ciężko powtórzyć swoje osiągnięcie. Agnieszka Radwańska grając na kortach tenisowych zarobiła około 6-8 milionów złotych, jednak i w jej przypadku zdecydowaną większość stanowią przychody z kontraktów reklamowych. Mówiąc o pozostałych najlepiej zarabiających sportowców z Polski trzeba jednak wrócić do piłkarzy. Na trzecim miejscu w rankingu jest bowiem Wojciech Szczęsny, który po przenosinach do Juventusu Turyn otrzymuje miesięczną pensję w wysokości około 500 tys. Euro. Na podobne zarobki może liczyć Grzegorz Krychowiak. Pomocnik reprezentacji Polski co prawda od kilku lat gra w różnych klubach, ale pensje płaci mu Paris Saint Germain, skąd jest do nich wypożyczany. Francuski klub jest właścicielem bogatych Katarczyków, którzy nie żałują pieniędzy na pensje.

źródło: bukmacherzy online

Dodaj komentarz