Czy warto oglądać mecz na żywo na stadionie

sport top

Fanów piłki nożnej w Polsce jest wielu. Każdy z nich uwielbia oglądać mecze na domowej kanapie przed telewizorem i ekscytować się wydarzeniami lub obstawiać zakłady bukmacherskie u legalnych bukmacherów fortuna. Nie każdy jednak lubi chodzić na mecze. Część kibiców nigdy nawet nie była na stadionie, a szczytem emocji jest dla nich wyjście do pubu i przeżywanie meczu na spotkaniu z kolegami przy piwie.

Dlaczego nie chodzimy na stadiony

Wiele stadionów w Polsce świeci pustkami. Nawet kluby Ekstraklasy mają duże problemy, by zapełnić swoje obiekty. Dlaczego w Polsce tak niewiele osób chodzi na mecze? Oczywiście – moglibyśmy od razu obwinić klimat. Chłodna aura panująca w naszym kraju z pewnością nie sprzyja temu, by wyjść z domu i spędzać prawie dwie godziny na zimnym, stadionowym krzesełku. Prawda jest jednak o wiele bardziej złożona. Niestety media wypaczyły całkowicie obraz meczów piłkarskich. Ludzie przez wiele lat byli informowani o wielu stadionowych burdach, co skutecznie zniechęciło na przykład rodziny z dziećmi do chodzenia na mecze.

W rzeczywistości jest inaczej

By przekonać się, jak rzeczywiście jest na stadionie, wystarczy choć raz wybrać się tam z rodziną. Przeżywanie meczu na żywo niesie za sobą zupełnie inne emocje, niż przed telewizorem. Tutaj widzimy wszystkie elementy gry gołym okiem – rozgrzewający się piłkarze, denerwujący trenerzy, czy wreszcie prawdziwa, szczera radość po zdobytym golu i rozpacz zawodników drużyny przeciwnej. Wszystko to sprawia, że dostrzegamy prawdziwe, stadionowe emocje! Nie jest nam w stanie tego oddać nawet najlepszej jakości przekaz telewizyjny. Będąc na meczu mamy pełną świadomość tego, że to nie wyreżyserowany przez kogoś film, a prawdziwe życie. Nie dajmy też wmówić sobie, że na stadionie jest niebezpiecznie. By się o tym przekonać, pójdźmy na mecz ten pierwszy raz. Jeżeli lubimy piłkę nożną, to oglądanie meczu na żywo bardzo nam się spodoba. Nic nie może równać się z przeżywaniem wydarzeń sportowych będąc od nich zaledwie kilka metrów.

Dodaj komentarz