Brodzik idealny, czyli jaki?

Brodzik idealny, czyli jaki?

Tylko idealnie dopasowany brodzik zagwarantuje komfort podczas codziennej kąpieli. Kupując kabinę i brodzik warto więc zdecydować się na komplet od tego samego producenta. Będziemy mieć wtedy pewność, że produkty będą do siebie pasować i spełnią swoje role – estetyczną i funkcjonalną.  Ważna jest również jakość materiałów, z których są zrobione.

Aby w pełnić cieszyć się z użytkowania przestrzeni prysznicowej należy dobrać do kabiny odpowiedni brodzik. Producenci oferują szeroki wachlarz produktów, które różnią się designem i zastosowaniem.

Brodzik głęboki

O brodziku tego rodzaju mówi się, gdy jego głębokość mierzona od dna do górnej krawędzi wynosi ponad 15 cm. Model sprawdza się szczególnie dla rodzin z dziećmi, gdyż może posłużyć za małą wannę. Wiele głębokich brodzików ma także narożne siedzisko, które docenią zarówno najmłodsi, jaki i dorośli, którzy lubią spędzać pod prysznicem więcej czasu.

Wariant płaski

Brodzik płaski sprawdzi się idealnie w minimalistycznych wnętrzach. Przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnego designu. To również dobre rozwiązanie dla osób, które mają trudności w poruszaniu się, gdyż niektóre modele takich brodzików  można zlicować z poziomem podłogi.  Nie wystają wtedy ponad powierzchnię posadzki i nie tworzą barier architektonicznych. Aby w pełni cieszyć się z urządzonej przestrzeni prysznicowej z użyciem tego rodzaju brodzika, należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany. Największą popularnością cieszą się brodziki akrylowe lub wykonane z konglomeratu marmurowego. Oba warianty charakteryzuje odporność na zawilgocenia i zagrzybienia. W sprzedaży dostępne są modele półokrągłe, kwadratowe, prostokątne, symetryczne, asymetryczne lub pięciokątne. W przypadku niektórych brodzików z konglomeratu jest także możliwość zamówienia ich na wymiar.

– W ofercie Radaway znaleźć można modele wykonane z konglomeratu marmurowego, które występują w programie „Na miarę”. Brodziki Kyntos i Teos to najnowsze propozycje marki do wyboru w trzech kolorach – białym,  antracytowym oraz czarnym. Modele można dopasować do indywidualnych potrzeb i nietypowego wnętrza – mówi Hanna Błaszak, ekspert firmy Radaway.

Wyróżnikiem modeli Kyntos i Teos jest możliwość docięcia do niestandardowych rozmiarów i kształtów. Konstrukcja brodzików zapewnia łatwy montaż bezpośrednio na posadzce lub wpuszczenie ich w podłogę. Strukturalna powierzchnia ma z kolei właściwości antypoślizgowe, co zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Brodzik podpłytkowy

Brodziki podpłytkowe są schowane w podłodze i obudowane płytkami, dzięki czemu stają się niewidoczne. To rozwiązanie jest bardzo efektowne, wygodne i pasuje do każdego stylu w jakim urządzona jest łazienka. Kabinę zamontowaną w ten sposób poleca się szczególnie osobom starszym lub niepełnosprawnym, gdyż brak wystającego progu umożliwia im sprawne wejście i wyjście spod prysznica. To jednak nie jedyna zaleta. Taki brodzik nie determinuje również wielkości kabiny, ani jej kształtu. Decydując się na taki model, koniecznie trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim montaż brodzików podpłytkowych należy zaplanować na etapie projektowania wnętrza. Zdarza się bowiem, że łazienka nie spełni pewnych wymagań technicznych związanych z montażem.

Który brodzik jest więc najlepszy? Może być nim każdy, jeśli dopasujemy go do własnych potrzeb i upodobań. Ważne jest jednak, by wybrać produkt dobrej jakości, który  posłuży nam przez długie lata.

Dodaj komentarz