Jak znaleźć sposób na łazienkowego wroga?

Jak znaleźć sposób na łazienkowego wroga?

Jak znaleźć sposób na łazienkowego wroga?

Łazienka to pomieszczenie w naszych domach, w którym sprawnie działająca wentylacja jest wyjątkowo ważna, nie tylko dla naszego komfortu ale przede wszystkim zdrowia. Para wodna powstająca po każdej kąpieli powinna być regularnie usuwana i zastępowana świeżym powietrzem, napływającym z zewnątrz. Nadmiar tej wilgoci jest w stanie wyrządzić nam więcej krzywd niż myślimy.

Jak pomaga dobra wentylacja

Branie kąpieli czy prysznica, spłukiwanie toalety lub też mycie rąk dodają wilgoci do powietrza w łazience. Nadmiar pary wodnej prowadzi do powstawania grzybów i pleśni, które porastają ściany, sufity oraz fugi między płytkami. Są one nie tylko nieestetyczne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia, gdyż ciepłe, wilgotne powietrze nie tylko sprzyja rozwojowi pleśni, ale może również powodować uszkodzenie armatury i powierzchni w łazience. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia wentylacja tego pomieszczenia, która usuwa tą uwięzioną wilgoć i zapewnia wiele korzyści.

Bądź bardziej komfortowy

Wysoka wilgotność może sprawić nam poczucie chłodu w niskich temperaturach, a ciepła w wysokich. Dzięki lepszej kontroli wilgotności poczujesz się bardziej komfortowo po wzięciu kąpieli czy prysznica, a także Twoje samopoczucie będzie lepsze podczas porannych czy wieczornych przygotowań. Montując odpowiednią wentylację bardzo szybko dostrzeżesz w swojej łazience zmniejszoną kondensację powierzchniową pary wodnej na lustrach, ścianach prysznicowych czy oknie.

Minimalizuj wzrost bakterii

Ciepłe, wilgotne powietrze jest idealnym środowiskiem rozwoju mikroorganizmów. Podczas wizyt lekarskich często też słyszymy, że potencjalnie szkodliwe bakterie, takie jak gronkowiec, czy paciorkowiec rozprzestrzeniają się wolniej w warunkach o niższej wilgotności. Powinnismy pamiętać, że pleśń rzadziej rozwija się w warunkach o wilgotności poniżej 50%. Aby pozbyć się pleśni i zarodników z sufitów i sciań, które zagrażają zdrowiu dróg oddechowych, zapewnij lepszą wentylację. „Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem, czy najemcą, walka z pleśnią łazienkową jest koniecznością, jeśli chcesz utrzymać pomieszczenie w czystości, nie mówiąc już o uszkodzeniu ścian i sufitów czy konsekwencjach zdrowotnych. Jako producent rozwiązań łazienkowych, staramy się robić wszystko, aby dostarczać naszym klientom nie tylko produkty funkcjonalne i bardzo wysokiej jakości, ale przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. I tutaj warto zwrócić uwagę na produkty z odlewu mineralnego, które mają niezwykle gładką, nieporowatą powierzchnię – co skutecznie zapobiega rozwojowi wszelkiego rodzaju pleśni, bakterii itp.”– podkreśla Robert Rachowski, Produkt Manager SANPLAST SA.

To mit

Większość osób uważa, że wentylator w łazience spełnia przede wszystkim funkcję usuwania różnych zapachów z łazienki. Ważniejszą funkcją jest w rzeczywistości odprowadzanie ciepłego, wilgotnego

powietrza, które powstało chociażby podczas kąpieli czy prysznica. Jeśli Twoja łazienka nie ma jeszcze wentylatora, dobrze byłoby zainstalować jeden aby zapewnić optymalne warunki w tym pomieszczeniu.

Dodaj komentarz