Rozwód – czy warto korzystać z pomocy adwokata?

papiery rozwodowe

Rozwód to stresujące wydarzenie w życiu, dlatego coraz więcej małżonków decydujących się na ten krok, decyduje się na pomoc prawnika. Czy warto skorzystać z jego wsparcia? Co można dzięki niemu zyskać? Jakie usługi może zaoferować adwokat osobom w trakcie rozwodu?

Czy adwokat na rozwód jest konieczny?

Zasadniczo zatrudnianie adwokata nie jest konieczne, aby wziąć rozwód. Wielu małżonków nie decyduje się na zatrudnienie prawnika, ponieważ nie jest on niezbędną osobą w tym procesie.

Z drugiej strony istnieją sytuacje, gdy wsparcie adwokata lub radcy prawnego mającego doświadczenie w dziedzinie rozwodów, może być bardzo pomocne. Kiedy warto zdecydować się na jego pomoc?

Kiedy warto zatrudnić adwokata do rozwodu?

Adwokat podczas rozwodu może zająć się kompleksowo wszystkimi czynnościami związanymi z tym złożonym procesem. Jego asysta może zatem pomóc tym małżonkom, którzy nie wiedzą, w jaki sposób się rozwieść, jak napisać pozew rozwodowy czy też jak uzyskać rozwód z orzekaniem o winie drugiej strony.

Najczęściej adwokat zatrudniany jest wtedy, gdy rozwód może być trudny, czyli drugi małżonek może powodować problemy z jego uzyskaniem. Także jego wsparcie pozwala na uzyskanie pomocy w sprawach jak opieka nad dzieckiem, zasądzenie alimentów, podział wspólnego majątku małżonków.

Oczywiście, pomoc adwokata może być także sposobem na mniejszy stres związany z całym procesem rozwodowym. Jego duża wiedza i doświadczenie będą nieocenione, aby uniknąć błędów czy niedopatrzeń oraz doprowadzić proces do zakończenia jak najszybciej.

Jakie usługi oferuje adwokat rozwodzącym się małżonkom?

Adwokat może zaoferować swoim klientom, którzy planują rozwód lub też już teraz są w jego trakcie, usługi w poniższym obszarze:

  • Poradnictwo prawne – adwokat może doradzić, jak uzyskać rozwód, jakie dokumenty czy dowody przygotować i odpowie na inne pytania związane z jego uzyskaniem.
  • Przygotowanie pozwu rozwodowego – adwokat napisze pismo rozwodowe na zamówienie klienta i pomoże w jego złożeniu.
  • Sporządzenie innych pism – adwokat może także przyszykować inne pisma, na przykład pozew o alimenty czy dokument dotyczący podziału majątku.
  • Reprezentacja w sądzie – adwokat będzie występował w imieniu klienta podczas rozprawy sądowej.

Gdy potrzebny jest sprawdzony adwokat Żory to miasto oferujące dostęp do doświadczonych specjalistów w dziedzinie rozwodów.

Podsumowanie

Wynajmowanie adwokata w celu prowadzenia sprawy rozwodowej nie jest konieczne, lecz może być bardzo pomocne. Prawnik dokładnie zapozna się ze sprawą, doradzi najlepsze rozwiązania i będzie reprezentować swojego klienta, aby rozwód mógł odbyć się bez znacznego stresu.

Dodaj komentarz