SANPLAST: Idealna łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych

SANPLAST: Idealna łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych

Mamy ogromne szczęście, że żyjemy w czasach, w których nasze potrzeby zostają zaspokajane w różnych sferach życia bez większego wysiłku. Nie musimy zastanawiać się i wyszukiwać rozwiązań, gdyż mamy je w większości podane na tacy. Takie udogodnienia oferują nam również producenci wyposażenia i armatury łazienkowej, którzy posiadają w ofercie produkty niezbędne do zaspokojenia potrzeb każdego. Dzięki temu z łatwością urządzi łazienkę, nawet najbardziej wymagający.

Wygoda i relaks- przede wszystkim!

Montaż siedziska prysznicowego, antypoślizgowa strefa kąpieli, odpowiednia bateria dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową, czy też lustra uchylne – to tylko część udogodnień, o których powinniśmy pamiętać w pomieszczeniu do kąpieli.

Jednym z ważniejszych urządzeń w łazience jest prysznic. Podczas jego wyboru zwróćmy uwagę na to, aby zapewniał on bezproblemowe wejście i wyjście. „Posiadamy wiele modeli kabin dedykowanych osobom starszym czy niepełnosprawnym.-mówi Robert Rachowski – Produkt Manager firmy SANPLAST SA. Godnymi polecenia są kabiny serii Free Zone. Cechą charakterystyczną tej linii jest brak profilu dolnego, co pozwala połączyć wizualnie wnękę prysznica z resztą łazienki. Bezprogowe wejście pod prysznic zwiększa nie tylko komfort użytkowania, ale też zapewnia pełnię bezpieczeństwa. Równie istotnym aspektem jest także brodzik np. bardzo płytki ze specjalną powłoką antypoślizgową. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich użytkowników, zwłaszcza osób starszych.”– dodaje.

Łazienka dla seniora – kilka niezbędnych rad

Na rynku dostępny jest szeroki wybór wygodnych siedzisk, które posiadają specjalne uchwyty, aby ułatwić łatwe przesiadanie się z wózka. To także bardzo wygodne rozwiązanie dla osób starszych.

W łazience dla osób niepełnosprawnych najlepiej zrezygnować z szafek podumywalkowych, jednak sama umywalka to niezbędny element w tym pomieszczeniu, dlatego należy pamiętać, aby jej spód znajdował się powyżej kolan osoby siedzącej na wózku, min. 70cm. Aby była ona wygodna w użytkowaniu jej szerokość powinna wynosić około 60-70cm. Nie może zabraknąć oczywiście uchwytów uchylnych.

Montaż uchwytów, które pomogą z łatwością skorzystać też z WC, to nie jedyny warunek jaki musi być spełniony przy tym urządzeniu, gdyż także zachowana powinna być odpowiednia odległość miski od ściany, oraz jej wysokości.

Urządzając łazienkę dla osób starszych lub niepełnosprawnych powinniśmy wziąć pod uwagę to, że nie zawsze będziemy w pobliżu aby udzielić pomocy, dlatego bardzo ważne jest wyposażenie jej w specjalistyczne urządzenia. Ułatwia to bezpieczne i samodzielne korzystanie z niej osobom, które nie są w pełni sprawne.

Dodaj komentarz