Atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu i okolicach

atrakcje kolobrzeg

Kołobrzeg to miasto tętniące życiem przede wszystkim latem, ale poza sezonem również nie brakuje w nim turystów. Dlatego wiele obiektów noclegowych pozostaje otwartych przez cały rok. Liczne atrakcje w mieście oraz jego okolicy sprawiają, że tak dużo osób postanawia spędzić urlop właśnie w Kołobrzegu. W artykule skupiamy się głównie na sposobach na spędzenie wolnego czasu dla dzieci. Podpowiadamy, co można robić z najmłodszymi w tym mieście.

W Kołobrzegu nie brakuje historycznych zabytków, wesołych atrakcji dla dzieci i tras rowerowych. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Szczególnie zadowolone powinny być rodziny z maluchami. Dla najmłodszych zostało bowiem przygotowanych wiele sposobów na spędzenie wolnego czasu.

Trasy rowerowe dla najmłodszych

Przez Kołobrzeg przebiega kilka tras rowerowych, niektóre z nich są naprawdę łatwe, więc warto zabrać na nie dzieci. Pracownik aparthoteli MS Pro Apartamenty nad morzem mówi: Dobrym pomysłem jest skorzystanie z wypożyczalni sprzętu rowerowego. Dostępne są w niej pojazdy zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych. Poza tym możliwe jest wypożyczenie fotelika dla dzieci czy przyczepki, w której można przewozić maluchy.

Szlaki rowerowe zlokalizowane w Kołobrzegu mają różne stopnie trudności i nawierzchnie. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, przed podjęciem decyzji. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie trasę odpowiednią dla siebie.

Jakie atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu warto odwiedzić?

Bogaty wybór atrakcji dostępnych w mieście sprawia, że ich wybór może być naprawdę trudny. Decydując się na nocleg, weź pod uwagę jego odległość od atrakcji dla dzieci w Kołobrzegu. Warto z nich korzystać podczas ładnej pogody, ale niektóre są dobrym pomysłem również w trakcie deszczu. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Muzeum Oręża – jeśli masz obawy, że maluchy będą się w nim nudzić, są one bezpodstawne. Wystawy są nowoczesne, a największą radość najmłodszych budzą pojazdy militarne, które obserwuje się na zewnątrz.

Rodziny z dziećmi mogą wybrać się również do Ukrytej Krainy, gdzie na najmłodszych czeka mnóstwo atrakcji. Wnętrze przepełnione jest bajkowym klimatem, więc na pewno każdy maluch poczuje się tam dobrze. Polecamy też Miasto Myszy – to miejsce spodoba się maluchom, które uwielbiają małe zwierzątka. Znajdziecie tam bowiem aż 500 myszek, zlokalizowanych w różnych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz