Jak zabezpieczyć samochód przed korozją?

korozja samochodu

Pojawianie się rdzy jest zmartwieniem wielu kierowców. Problem korozji dotyczy nie tylko aut w zaawansowanym już wieku, ale także pojazdów stosunkowo „młodych”, w których jednak producenci nie zadbali o właściwe wykonanie wszystkich koniecznych powłok ochronnych. Skutkom zniszczeń powodowanych przez utlenianie się metalu można zapobiec, jeżeli samochód zostanie zawczasu prawidłowo zabezpieczony preparatem o wysokiej skuteczności.

Dlaczego korozja jest niebezpieczna?

Korozja polega na utlenianiu metalu, co prowadzi do powstawania rdzy, a tym samym niszczenia całej struktury oraz osłabiania jej wytrzymałości na obciążenia mechaniczne. Z czasem korodujący metal w całości może przekształcić się w tlenek, wcześniej tworzą się w nim jednak otwory, wżery oraz pojawiają się nieestetyczne ślady. Nawet niezbyt duże ognisko korozji będzie się intensywnie rozszerzało, jeżeli nie zostanie w porę wykryte i zabezpieczone. W przypadku samochodów kłopoty z rdzą wynikają z faktu, że podstawowym składnikiem stali używanej do produkcji nadwozia i wielu elementów karoserii jest szybko reagujące z tlenem w obecności wilgoci żelazo. Problemem jest też to, iż auta są narażone na ciągły kontakt z wodą opadową, a w zimie również z solą wykorzystywaną do usuwania śniegu i lodu. Trzeba też pamiętać, że chroniące je powłoki lakiernicze nie są zbyt odporne na uszkodzenia. Sposobem na przedłużenie żywotności elementów najbardziej zagrożonych rdzewieniem będzie zastosowanie specjalnych preparatów do zabezpieczenia antykorozyjnego samochodów. Znakomitym przykładem jest tu preparat Rust Stop.

Jak działa Rust Stop?

Skuteczną ochronę samochodu przed korozją gwarantuje stosowanie preparatu Rust Stop, produkowanego przez firmę Rust Check Poland. Jego efektywność jest potwierdzona wieloma certyfikatami, wystawionymi m.in. Szkołę Główną Pożarnictwa, Instytut Ochrony Środowiska czy Państwowy Zakład Higieny. Spotyka się on również z entuzjastycznym przyjęciem przez fachowców od zabezpieczeń antykorozyjnych, co widać po przychylnych opiniach i recenzjach ukazujących się w prasie branżowej i na specjalistycznych portalach. Jego działanie jest wielotorowe – efektywnie wypiera on wodę, a także nie pozwala na powstawanie różnicy potencjałów elektrycznych prowadzących do utleniania żelaza.

Dodaj komentarz