Poznaj najciekawsze atrakcje turystyczne w Mikołajkach

Atrakcje w Mikołajkach

Mikołajki to bez wątpienia jeden z topowych wakacyjnych kierunków wszystkich miłośników wodnych wojaży, jak również tych, którzy szukają pięknych widoków w pakiecie z relaksem. Bez względu na to do której grupy się zaliczamy, bez wątpienia miasto to daje ogromny wachlarz możliwości spędzenia wolnego czasu zarówno w gronie przyjaciół, jak i rodziny. Podpowiadamy, obok jakich atrakcji turystycznych nie można przejść obojętnie.

Atrakcje w Mikołajkach – Muzeum Reformacji Polskiej i Wioska Galindów

Muzeum Reformacji Polskiej to absolutnie obowiązkowy przystanek na urlopowej mapie atrakcji dla wszystkich tych, którzy pragną dowiedzieć się czegoś więcej na temat terenów na których aktualnie wypoczywają. To miejsce poświęcone jest w całości historii reformacji polskiej, zwłaszcza właśnie z uwzględnieniem Mazur. Około 12 kilometrów od Mikołajek w malowniczych okolicznościach przyrody w roli głównej z Puszczą Piską znajduje się Wioska Galindów w której odtworzono życie dawnych mieszkańców Prus. Skansen można z powodzeniem zwiedzać, a od czasu do czasu wziąć także udział w organizowanych w nim wydarzeniach.

Jedne z najpiękniejszych jezior w Polsce

O jakich mowa? Przede wszystkim o jeziorach o Tałty i Mikołajskim. Są to akweny rynnowe, wąskie. Wzdłuż Mikołajskiego ciągnie się przepiękna promenada, która aż prosi się o spacery, bez względu na porę dnia, a nawet nocy. Prowadzi ona do portu jachtowego, a w nim, jak można się domyśleć, jest naprawdę często co podziwiać.

Motorówki w Mikołajkach – cały wachlarz niezapomnianych emocji

Skoro już mówiliśmy o wodzie, to nie sposób nie wspomnieć o możliwościach, jakie ze sobą niesie. Jednym z idealnych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu z dodatkową solidną dawką adrenaliny jest wynajem motorówek. Na hasło motorówki w Mikołajkach można znaleźć wiele wypożyczalni sprzętu wodnego. Jedną z nich, która zapewnia atrakcje zarówno dla osób, które tylko czekają na zawrotną prędkość i przysłowiowy wiatr w żaglach (tamtejsze motorówki osiągają prędkość nawet 90 km/h), jak i dla rodzin z dziećmi jest Fala Adrenaliny. Z powodzeniem można bowiem wynająć sprzęt, który idealnie nadaje się do tego typu przejażdżek. Co istotne, można tu skorzystać z możliwości wynajmu wraz z obsługą sternika, więc śmiało dopasujemy ofertę do indywidualnych wymagań i preferencji. Niezapomnianą przygodą może być także przejażdżka skuterem wodnym. Tego typu atrakcje również znajdują się w ofercie wypożyczalni sprzętu wodnego Fala Adrenaliny.

Dodaj komentarz